Time Attack

Zawody JAPFEST Time Attack odbędą się po raz trzeci już na terenie TORU KRZYWA. Będzie to wyjątkowa okazja zobaczyć najszybsze japońskie auta w akcji na torze z pomiarem czasu okrążenia za pomocą pestek! Szczegółowy harmonogram opublikujemy na miesiąc przed eventem.

Japfest Time Attack

Przygotowaliśmy dla zawodników rywalizację w kilku klasach, cały dzień jazdy w 15 minutowych sesjach z pomiarem za pomocą pestek.

Na zawody Time Attack wolnych jest tylko 80 miejscAby móc wziąć udział w TA, trzeba najpierw zakwalifikować się na JAPFEST (przejść pozytywnie selekcję) następnie decydować będzie kolejność wpłat zgodnie z informacjami które otrzymacie mailowo po akceptacji waszego zgłoszenia.

Przewidujemy kilka klas, w zależności od napędu, ewentualnie pojemności samochodów, natomiast klasy wyłonimy dopiero gdy uzbiera się pełna stawka zawodników - chcemy dopasować je tak aby uzyskać jak najbardziej wyrównaną rywalizację i równe szanse na nagrody dla wielu zawodników.
Przewidujemy także przejazdy kwalifikacyjne rano, celem podziału zawodników na grupy o równym tempie jazdy.

Na pewno przewidujemy utworzenie klasy PRO gdzie walczyć będą samochody profesjonalnie przygotowane do wyścigów na czas, także te nie dopuszczone do ruchu publicznego.

Pula nagród dla zwycięzców zawodów JF TIME ATTACK przekroczy w tym roku 5000PLN!

Wymagania techniczne dla samochodów oraz kierowców biorących udział w JF TIME ATTACK są bardzo proste:

  • Samochód nie może mieć wycieków, musi być w 1 kawałku i nie stwarzać zagrożenia dla uczestników i widzów.
  • Samochód nie może generować hałasu większego niż 96db (pomiar dynamiczny na prostej startowej)
  • Kierowca musi posiadać założony i zapięty kask, zapięte pasy bezpieczeństwa oraz zamknięte szyby.
  • Każdy samochód musi posiadać przymocowaną i gotową do użycia gaśnicę.
  • Niedozwolone są opony bez homologacji drogowej (sliki wyścigowe) - jeździmy tylko na homologowanych semi-slikach bądź oponach drogowych

 

Japfest Time AttackJapfest Time Attack