Czy JAPFEST 2020 się odbędzie?

1
min read
A- A+
read
Image
Japfest 2020 - czy się odbędzie

Kochani, tak jak i wszystkie inne imprezy masowe w kraju obecnie stanęliśmy w obliczu nietypowej sytuacji - czyli czasowy zakaz prowadzenia imprez masowych co jest całkowicie słuszne i potrzebne aby zapobiec skutkom epidemii. 
Żyjemy przekonaniem, że do lata sytuacja się unormuje, natomiast pewności mieć nie możemy i dlatego cały czas pracujemy nad alternatywnymi rozwiązaniami.

Mamy dla Was trzy kluczowe informacje do przekazania:

✔ Pierwsza, najważniejsza, jak i najmniej pozytywna informacja, to że szanse organizacji JAPFEST w oryginalnej dacie 10-12 lipca spadły praktycznie do zera. Bacznie obserwujemy poczynania rządu i nie widzimy możliwości organizacji tak potężnej imprezy w lipcu, biorąc pod uwagę, że do końca czerwca maximum na co będzie można liczyć to zgromadzenia do 50 osób. Zatem, to jest już pewne, że w tej dacie Festiwal się nie odbędzie.

✔ Druga - podjęliśmy decyzję o nie deklarowaniu żadnej konkretnej daty np. na jesień. Biorąc pod uwagę dynamikę sytuacji, liczbę niewiadomych w tej “grze” uznaliśmy, że podawanie Wam jakiejkolwiek konkretnej nowej daty byłoby z naszej strony nieprofesjonalne i złudne, bo deklaracja organizacji imprezy masowej we wrześniu, to także wielkie ryzyko i niepewna przyszłość.


✔ Trzecia - najlepsza z wiadomości. Zmieniamy taktykę i uruchamiamy nasz “PLAN C” zwany także “planem trzydziestodniowym”. Co mamy na myśli? Rejestracja samochodów na JAPFEST2020 będzie przebiegać standardowo. Przygotowujemy wszystko co możemy po naszej stronie, aby Festiwal mógł się odbyć w tym roku, nawet jeśli miałby się odbyć w innej formie niż początkowo planowaliśmy, w innym miejscu i czasie. Trzydzieści dni, to czas jaki potrzebujemy jako sztab organizacyjny, aby zorganizować JF w wersji “minimum” zachowującej wszelkie panujące w tym roku obostrzenia i zasady. W momencie, w którym będą przesłanki ku temu aby móc bezpiecznie zorganizować JAPFEST, nie narażając zdrowia uczestników czy widzów, i będzie szansa na formalną pozytywną decyzję na imprezę masową - uruchomimy tą procedurę i zorganizujemy nasz Festiwal. Zrobimy to dla Was. Ktoś kiedyś powiedział nam, że “japfest ma tę moc, że choćbyśmy podali lokalizację w środku pola kukurydzy, to i tak wszyscy przyjadą, bo JAPFEST to moc, która jest w ludziach”, w WAS. Dlatego jeśli tylko prawo na to pozwoli, oraz jeśli JAPFEST nie będzie zagrożeniem dla nikogo - rzucimy wszystko, i zrobimy to - RAZEM Z WAMI.
Trzymamy rękę na pulsie. Uważnie słuchamy nowych rozporządzeń, analizujemy dane i mierzymy nasze siły i możliwości. Z całego serca wierzymy, że wszystkim nam uda się wspólnie spotkać w tym roku, przygotowujemy samochody, jak będzie właściwy moment, będziemy gotowi!
JAPFEST CREW