LIMITOWANE KOSZULKI Z JAPOŃSKĄ KALIGRAFIĄ - KOLABO JAPFEST & MAUKO

1
min read
A- A+
read
Image
japfest mauko kolaboracja

Przedstawiamy Wam owoc naszej współpracy z MAUKO (@mauko_lors), artystką i projektantką, do tego miłośniczką japońskiej kultury, która na swojej drodze do stopnia mistrzowskiego Dan uzyskała obecnie poziom 3 Kyu z japońskiej kaligrafii Shodo.

MAUKO zaprojektowała między innymi kultową koszulkę, którą nosi Natalia Przybysz:

mauko koszulka natalia przybysz
Źródło: https://www.facebook.com/NataliaPrzybyszOfficial/

 

Rozmowy z MAUKO na temat tego co razem zrobimy i jak, trwały wiele tygodni i choć na początku nie było do końca wiadomo jak będzie wyglądał finalny owoc - byliśmy przekonani, że będzie to coś bardzo z serca, bardzo prawdziwego, bardzo japońskiego, oddającego nas i nasza pasję nie tylko do japońskich samochodów, ale także do wielu ważnych wartości i zasad jakich się przy nich nauczyliśmy.

 

japfest mauko

japfest mauko

“Wykaligrafujmy coś” brzmiał najprostszy pomysł. Sztuką jednak nie jest ‘coś tam sobie napisać’ a sztuką jest napisać coś z serca co będzie niosło większy przekaz. Musiały to być słowa, które niosą potężną siłę i znaczenie - bo wszystko co robimy jest przede wszystkim szczere i prawdziwe, i tak musiało być w tej sytuacji.


W kwestii samej semantyki i prawidłowej gramatyki poradziliśmy się także Daniela i Yumiko z Yaki Kingu. Po kilku godzinach rozkminiania - mieliśmy to!


夢の力
YUME NO CHIKARA

czyli “Siła marzeń”


Siła marzeń, czyli znane 'The Power of Dreams', na pewno będzie Wam się kojarzyć z nikim innym jak Soichiro Honda. To króciutkie zdanie, tak proste, a zarazem zawierające tak ważna dla nas rzecz, podsumowuje to kim jesteśmy, co robimy i jacy są wszyscy nasi przyjaciele, wszyscy członkowie Japfestowej Rodziny. To właśnie marzenia niosą nas i popychają do dokonywania niemożliwego, do przesuwania granic, do realizacji najwspanialszych rzeczy w życiu.

Nie było żadnych wątpliwości, że to są słowa które chcemy nosić na piersi!

Po kilku dniach pracy w zaciszu i skupieniu MAUKO wykonała prace, które także ocenili jej mistrzowie z Japonii. 

Wybraliśmy jedną z nich. Wiedzieliśmy, że to jest to. Z tego projektu bije nasza wspólna energia i MOC.

japfest mauko

Następnym krokiem było ‘zdigitalizowanie kaligrafii’ i wykonanie gotowego projektu na koszulkę.
Wybraliśmy nietypowy długi krój z szerokim luźnym dekoltem - świetnie wyglądający, gdy dobierze się rozmiar oversize, a dziewczyny mogą śmiało nosić je jako tuniki/sukienki. Koszulki posiadają także czerwoną pieczęć, kopię kamiennego stempla, będącego podpisem MAUKO oraz metkę JAPFEST - jak wszystkie nasze koszulki. Nadruk z kaligrafią wykonany jest w specjalnej technice wielokrotnego przeciągania sitodrukiem, dzięki czemu nadruk jest najwyższej jakości i ma bardzo intensywny czarny kolor.


Oryginalna kaligrafia, czyli tzw. pierwowzór wykonany przez MAUKO z autografem, na specjalnym papierze - został dla nas oprawiony i zostanie zlicytowany podczas oficjalnej Gali Rozdania Nagród JAPFEST 2020 w sobotę wieczorem - a środki z licytacji przekazujemy w całości na zbiórkę dla UŚMIECH DZIECKA w Żaganiu.

japfest mauko