JAPFEST – NAJWIĘKSZY W POLSCE FESTIWAL JAPOŃSKIEJ MOTORYZACJI

 

Dziś, po pięciu edycjach JAPFESTu, śmiało i z dumą możemy mówić o sukcesie w skali całej środkowo-wschodniej Europy. Zjednoczyliśmy motoryzacyjną scenę związaną z japońskimi samochodami, zmotywowaliśmy ludzi do pracy nad najpiękniejszymi autami w kraju i zagranicą, podbiliśmy serca wielu tysięcy odwiedzających, którzy przybywają do nas nie tylko z calej Polski ale i z wielu krajów Europy. Witamy na bramie gości nawet z Portugalii czy Irlandii, którzy pokonuja kilka tysięcy kilometrów trasy tylko po to, żeby być tam razem z nami, zawsze w ostatni weekend lipca.

Największym sukcesem w tym wszystkim jest to, że impreza odbywa się na obiekcie, w który na samym początku nikt nie wierzył. Stare poradzieckie lotnisko w Legnicy pozornie nie oferuje nic poza wielką przestrzenią, ale to właśnie ta przestrzeń jest jedynym czego potrzebuje grupa kreatywnych i bardzo zaangażowanych ludzi aby stworzyć tam coś niebanalnego - imprezę jakiej jeszcze nie było, imprezę, nie do podrobienia.

Od wszystkich pozostałych wydarzeń dostępnych na rynku motoryzacyjnym w Polsce, JAPFEST odróżnia się niepojętą więzią jaka łączy uczestników, sponsorów, widzów oraz samych organizatorów. Na dzień dzisiejszy wiemy już na pewno, że data i miejsce nie mają znaczenia, bo JAPFEST jest w ludziach, którzy wspótworzą to przedsięwzięcie. JAPFEST to synonim pasji, szacunku i zaangażowania w motoryzację, i to właśnie te wartości doprowadziły nas tam, gdzie jesteśmy.

JAPFEST to impreza, na którą polska scena motoryzacyjna czekała wiele lat. W 2014 roku po raz pierwszy uderzyliśmy w samo sedno i przygotowaliśmy event, na którym znaleźli coś dla siebie zarówno maniacy wyścigów, driftu, klasyki jak i showcarów. Przedsięwzięcie w ciągu trzech pierwszych lat urosło od wstępnie planowanego zamkniętego wydarzenia dla kilkuset osób, do jednej z największych i najlepiej rozpoznawanych imprez motoryzacyjnych w kraju. JAPFEST jako jedyne show motoryzacyjne ograniczone tematycznie do aut z jednego kraju, oraz ograniczone selekcją zgłaszanych samochodów, przyciąga tysiące odwiedzających, których co roku przybywa w astronomicznym tempie! 

Wiele osób mówi nam, że wyciągają auta z garaży tylko raz w roku, właśnie na JAPFEST. Dowiedzieliśmy się także, że dla naszych uczestników rok nie kończy sie 31 grudnia, tylko w ostatni weekend lipca. Nie znajdziecie tutaj ociekających złotówkami luksusowych aut prosto z salonu, lecz budowane latami samochody, w które nasi uczestnicy włożyli wszystko co mieli. Spotkacie się z ogromną “japońską rodziną”, obejrzycie najlepsze samochody z Polski i krajów ościennych, obejrzycie zawody driftingowe JAPFEST DRIFT BATTLE, które cechuje pełny luz i główny cel to "zajeżdżenie się do upadłego" oraz wyścigi DRAG WARS na 1/4 mili prowadzone na światowym poziomie. Spotkacie się z masą zarażonych pasją ludzi, obejrzycie nowinki oraz prace firm zajmujących się tuningiem, jak i sprzedażą części do japońskich aut, kupicie części jak i gadżety, dobrze zjecie w najlepszych foodtruckach z Dolnego Śląska, napijecie się zimnego piwka w samym środku lata, a wieczorem zakwalifikowanych uczestników czeka ogromne, zamknięte afterparty, które poprowadzą DJ-e z BackOffice Project, którzy są z nami od samego początku!

Do tego masa pokazów, konkursów oraz obowiązkowo wszystkiemu będą towarzyszyć piękne kobiety, które pokażą coś więcej niż zwykle – na pokazach Sexy Car Wash.

Japfest

 

DATA I MIEJSCE

JAPFEST odbędzie się zgodnie z naszą tradycją, w ostatni weekend lipca: 26 – 28.07.2019

Miejscem festiwalu będzie po raz trzeci Legnica, a konkretniej: teren byłego lotniska wojskowego w Legnicy, zaraz nieopodal autostrady A4. Nowością są zawody Time Attack które odbędą się w piątek na Torze KRZYWA, oddalonym zaledwie pół godziny drogi od lotniska w Legnicy.

Obiekt znany jest w kraju z imprez takich jak: Tuningowisko XXL, Dni Legnicy, długość pasa startowego to 1,7KM i pozwala symultanicznie przeprowadzać wyścigi na 1/4 mili oraz pokazy driftu! Mimo pozornie kiepskiej infrastruktury, lokalizacja obiektu oraz jego rozmiar sprawiają, że zorganizowana  przez nas na nim impreza to co roku gwarancja sukcesu!

Najważniejsze atrakcje:

 • Ponad 500 wyselekcjonowanych japońskich samochodów z Polski, Niemiec, Czech, Holandii, Ukrainy, Litwy, Łotwy poddanych modyfikacjom wizualnym i technicznym
 • JAPFEST DRIFT BATTLE (zawody oraz pokazy driftu)
 • JAPFEST DRAG WARS (wyścigi 1/4 mili)
 • JAPFEST TIME ATTACK (wyścigi na czas na torze KRZYWA)
 • Koncert legendy drum and bass - London Elektricity w piątek
 • Strefa Japońskiej Kultury - wystawa, prelekcje, pokazy
 • Strefa dealerska - nowości japonskich marek samochodów
 • Park maszyn
 • Prezentacje aut pod sceną
 • Prezentacje i stoiska salonów oraz firm tuningowych
 • Stoiska z gadżetami
 • Pokazy Sexy Car Wash
 • Foodtrucki, Grill, zimne napoje
 • Muzyka na żywo od DJów z BackOffice Project przez 3 dni
 • Sesje zdjęciowe z naszymi modelkami – JAPFEST GIRLS
 • Zamknięte afterparty tylko dla uczestników
 • i wiele, wiele więcej!

 

japfest galaNAPISALI O NAS

Z wielką radością możemy się pochwalić artykułem opisującym całą historię Festiwalu JAPFEST i ostatnich 5 lat pracy, na jednym z największych i najbardziej rozpoznawanych portali o tematyce motorsportu na świecie - SPEEDHUNTERS, na który miesięcznie zagląda ponad 1.5 miliona osób!

speedhunters japfest

PASJA

Jedną z rzeczy, które szczególnie odróżniają nasze przedsięwzięcie od innych tej skali eventów jest to, że JAPFEST narodził się z ogromnej pasji, przyjaźni i zaangażowania grupy przyjaciół. JAPFEST to nie tylko marka, JAPFEST to przede wszystkim dla nas wszystkich sposób życia. Choć starając się o międzynarodową rangę wydarzenia wszystko może wskazywać na komercyjny wymiar eventu, nic bardziej mylnego! Japfest organizowany jest przez grupę przyjaciół z Wrocławia, którzy co roku przez kilka miesięcy wywracają swoje życie do góry nogami po to, aby po raz kolejny zrobić coś epickiego, coś czego jeszcze nie było. Większość z nas posiada japońskie samochody, zajmujemy się tym od prawie 10 lat i szczerze możemy powiedziec - to jest nasze życie. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu staramy się naszym uczestnikom i odwiedzającym co roku zaserwować to, co sami chcielibyśmy otrzymać. Dowiedz się o nas więcej tutaj - #FAST_FAMILY VLOG

 

japfest crew