JAPFEST – NAJWIĘKSZY W POLSCE FESTIWAL JAPOŃSKIEJ MOTORYZACJI

JAPFEST to impreza, na którą polska scena motoryzacyjna czekała wiele lat. W 2014 roku po raz pierwszy uderzyliśmy w samo sedno i przygotowaliśmy właśnie dla Was event, na którym znaleźli coś dla siebie zarówno maniacy wyścigów, driftu, klasyki jak i showcarów. Przedsięwzięcie w ciągu trzech lat urosło od wstępnie planowanego zamkniętego wydarzenia dla kilkuset osób, do jednej z największych i najlepiej rozpoznawanych imprez motoryzacyjnych w kraju. JAPFEST jako jedyne show motoryzacyjne ograniczone tematycznie do aut z jednego kraju, przyciąga tysiące odwiedzających, których co roku przybywa w astronomicznym tempie! W tym roku po raz pierwszy organizujemy to wydarzenie o randze międzynarodowej i spodziewamy się gości z 10 krajów! Nasz cel to tytuł największej tego typu imprezy w Europie Środkowo-Wschodniej!

JAPFEST to event, który przede wszystkim podbił serca uczestników i widzów, a nie portfele. Wiele osób mówi nam, że wyciągają auta z garaży tylko raz w roku, właśnie na JAPFEST. Nie znajdziecie tutaj ociekających złotówkami luksusowych aut prosto z salonu, lecz budowane latami samochody, w które nasi uczestnicy włożyli wszystko co mieli. Spotkacie się z ogromną “japońską rodziną”, obejrzycie najlepsze samochody z Polski i krajów ościennych, obejrzycie zawody driftingowe JAPFEST DRIFT BATTLE, które cechuje pełny luz i główny cel to "zajeżdżenie się na śmierć" oraz wyścigi DRAG WARS na 1/4 mili. Spotkacie się z masą zarażonych pasją ludzi, obejrzycie nowinki oraz prace firm zajmujących się tuningiem, jak i sprzedażą części do japońskich aut, kupicie części jak i gadżety, dobrze zjecie w najlepszych foodtruckach z Dolnego Śląska, napijecie się zimnego piwka w samym środku lata, a wieczorem zakwalifikowanych uczestników czeka ogromne, zamknięte afterparty, które poprowadzą DJ-e z BackOffice Project, znani z rozkręcania najlepszych imprez motoryzacyjnych na tej szerokości geograficznej, którzy są z nami od samego początku!

Do tego masa pokazów, konkursów oraz obowiązkowo wszystkiemu będą towarzyszyć piękne kobiety, które pokażą coś więcej niż zwykle – na pokazach Sexy Car Wash.

Japfest

 

DATA I MIEJSCE

JAPFEST odbędzie się zgodnie z naszą tradycją, w ostatni weekend lipca: 27 – 29.07.2018

Miejscem festiwalu będzie po raz trzeci Legnica, a konkretniej: teren byłego lotniska wojskowego w Legnicy, zaraz nieopodal autostrady A4. Nowością są zawody Time Attack które odbędą się w piątek na Torze PIXERS RING w Krzywej, oddalonym zaledwie pół godziny drogi od lotniska w Legnicy.

Obiekt znany jest w kraju z imprez takich jak: Tuningowisko XXL, Dni Legnicy, długość pasa startowego to 1,7KM i pozwala symultanicznie przeprowadzać wyścigi na 1/4 mili oraz pokazy driftu! Mimo pozornie kiepskiej infrastruktury, lokalizacja obiektu oraz jego rozmiar sprawiają, że zorganizowana  przez nas na nim impreza to co roku gwarancja sukcesu!

Najważniejsze atrakcje:

 • Ponad 300 wyselekcjonowanych japońskich samochodów z Polski, Niemiec, Czech, Holandii, Ukrainy, Litwy, Łotwy poddanych modyfikacjom wizualnym i technicznym
 • JAPFEST DRIFT BATTLE (zawody oraz pokazy driftu)
 • JAPFEST DRAG WARS (wyścigi 1/4 mili)
 • JAPFEST TIME ATTACK (wyścigi na czas na torze PIXERS RING)
 • Park maszyn
 • Prezentacje aut pod sceną
 • Prezentacje i stoiska salonów oraz firm tuningowych
 • Stoiska z gadżetami
 • Pokazy Sexy Car Wash
 • Foodtrucki, Grill, zimne napoje
 • Muzyka na żywo od DJów z BackOffice Project przez 3 dni
 • Sesje zdjęciowe z naszymi modelkami – JAPFEST GIRLS
 • Zamknięte afterparty tylko dla uczestników
 • i wiele, wiele więcej!

 

Japfest

 

PASJA

Jedną z rzeczy, które szczególnie odróżniają nasze przedsięwzięcie od innych tej skali eventów jest to, że JAPFEST narodził się z ogromnej pasji, przyjaźni i zaangażowania grupy przyjaciół. JAPFEST to nie tylko marka, JAPFEST to przede wszystkim dla nas wszystkich sposób życia. Choć starając się o międzynarodową rangę wydarzenia wszystko może wskazywać na komercyjny wymiar eventu, nic bardziej mylnego! Japfest organizowany jest przez grupę przyjaciół z Wrocławia, którzy co roku przez kilka miesięcy wywracają swoje życie do góry nogami po to, aby po raz kolejny zrobić coś epickiego, coś czego jeszcze nie było. Większość z nas posiada japońskie samochody, zajmujemy się tym od prawie 10 lat i szczerze możemy powiedziec - to jest nasze życie. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu staramy się naszym uczestnikom i odwiedzającym co roku zaserwować to, co sami chcielibyśmy otrzymać. Dowiedz się o nas więcej tutaj - #FAST_FAMILY VLOG

 

japfest crew