Sklep - FAQ

FAQ - Najczęściej zadawane pytania 


Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania dotyczące naszego sklepu, przesyłek, produktów, metod wysyłki, płatności i wiele więcej.
Jeśli jednak nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas na sklep@japfest.pl.


MOJE ZAMÓWIENIE 

JAKI JEST STATUS MOJEGO ZAMÓWIENIA?

Po złożeniu zamówienia, będziesz na bieżąco otrzymywać powiadomienia na adres e mail o zmianie statusu. Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 4 dni roboczych, należy również doliczyć czas potrzebny na dostarczenie przesyłki przez przewoźnika (od 1 do 2 dni roboczych). Kiedy przesyłka zostanie nadana , otrzymasz wiadomość mailową z informacją o zmianie statusu. 

KIEDY MOJE ZAMÓWIENIE ZOSTANIE WYSŁANE?

Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 4 dni roboczych od jego złożenia. Po wysłaniu zamówienia otrzymasz wiadomość e-mail ze zmianą statusu zamówienia (sprawdź również skrzynkę Spam bądź Oferty). Przewoźnik ma 48h na dostawę przesyłki.

OTRZYMAŁEM PRODUKTY NIEZGODNE Z ZAMÓWIENIEM, CO ROBIĆ?

W przypadku, gdy otrzymasz produkty niezgodnie z zamówieniem, wyślij wiadomość e mail wraz ze zdjęciem produktu który otrzymałaś/eś i informację kto przygotował dla Ciebie przesyłkę na adres: sklep@japfest.pl, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin od momentu odbioru przesyłki. Zajrzyj też do zakładki REKLAMACJE.

JAK MOGĘ SKORZYSTAĆ Z DARMOWEJ DOSTAWY?

Darmowa dostawa obowiązuje dla wszystkich zamówień krajowych powyżej 350 zł.

CZY MOGĘ POŁĄCZYĆ ZAMÓWIENIA?

Jeśli chcesz dołożyć coś do swojego zamówienia skontaktuj się z nami pod adresem sklep@japfest.pl.

JAK MOGĘ ZMIENIĆ SWOJE ZAMÓWIENIE?

Jeśli Twoje zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane, skontaktuj się z nami pod adresem sklep@japfest.pl. Wysłanie wiadomości e-mail nie gwarantuje wprowadzenia zmiany. 

W JAKI SPOSÓB MOGĘ ANULOWAĆ SWOJE ZAMÓWIENIE?

Jeśli Twoje zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane, a chcesz z niego zrezygnować, wyślij wiadomość e-mail z podaniem nr. zamówienia i danych Klienta i powodem rezygnacji. Wysłanie wiadomości poprzez social media nie gwarantuje że anulujemy zamówienie.  

CO ZROBIĆ GDY OTRZYMAŁEM USZKODZONĄ PACZKĘ?

Jeśli kurier próbuje dostarczyć uszkodzoną z zewnątrz przesyłkę masz prawo odmówić jej przyjęcia. Możesz również uprzedzić kuriera, iż chcesz przyjąć przesyłkę ale koniecznie sprawdź ją w jego obecności. Jeśli produkt jest uszkodzony koniecznie spisz z nim protokół szkody. Protokół szkody należy przesłać do nas na adres mailowy sklep@japfest.pl - jest niezbędny aby rozpocząć proces reklamacji. 


PRODUKTY

JAKA JEST DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW?

Każdy produkt na naszym sklepie jest limitowany i jego nakład w końcu się wyczerpie, więc jeśli coś Cię interesuje, nie czekaj z zakupem, bo możesz nie zdążyć.

CO TO JEST PREORDER?

Część produktów ze względu na swoją wyjątkowość produkujemy tylko w nakładzie który deklarują nasi klienci. Zatem jeśli produkt jest w preorderze/przedsprzedaży kupisz go z wyprzedzeniem a my specjalnie dla Ciebie go wyprodukujemy. Zazwyczaj czas oczekiwania wynosi do 3 tygodni.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR?

Przy każdym produkcie dostępna jest tabela rozmiarów. Wymiary, które są podane w tabelach, są wymiarami mierzonymi na płasko, bez rozciągania i mogą różnić się +/-2cm. W razie wątpliwości, skontaktuj się z nami, doradzimy jaki rozmiar będzie prawidłowy.

CO ZROBIĆ KIEDY ROZMIAR OKAŻE SIĘ NIEODPOWIEDNI?

Jeśli rozmiar okaże się nieodpowiedni, masz prawo dokonać zwrotu w ciągu 14 dni od dnia kiedy otrzymasz swoją przesyłkę. Wypełnij formularz zwrotu i odeślij paczkę do nas.


METODY PŁATNOŚCI I DOSTAWA

JAKIE SĄ METODY PŁATNOŚCI I DOSTAWY?

Za swoje zamówienie możesz zapłacić:  szybkim przelewem Tpay lub za pomocą przelewu tradycyjnego.
Mamy do wyboru możliwości wysyłki: InPost Paczkomaty oraz InPost Kurier.

KIEDY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z DARMOWEJ WYSYŁKI?

Darmowa dostawa jest możliwa dla zamówień powyżej 350 zł przy dostawie na terenie Polski.

CZY SĄ WYSYŁKI ZAGRANICZNE?

Jeśli interesuje cię wysyłka za granicę skontaktuj się z nami przed złożeniem zamówienia na adres sklep@japfest.pl, wówczas specjalnie dla Ciebie sprawdzimy taką możliwość oraz wyliczymy koszty przesyłki zagranicznej.

NIE OPŁACIŁAM/EM JESZCZE SWOJEGO ZAMÓWIENIA. GDZIE ZNAJDĘ LINK DO PŁATNOŚCI LUB NUMER KONTA?

Jeśli nie opłaciłeś swojego zamówienia poprzez serwis transakcyjny Tpay możesz dokonać tradycyjnego przelewu na dane poniżej. Pamiętaj jednak, że środki muszą zostać zaksięgowane w naszym banku w ciągu 48h od momentu złożenia zamówienia inaczej Twoje zamówienie zostanie anulowane.

Numer konta do przelewów tradycyjny:
NITRO Marta Jakubek
Santander: 37 1090 2486 0000 0001 4238 4901

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU PRZERWANIA PŁATNOŚCI ONLINE?

Jeśli nie udało Ci się ukończyć szybkich płatności online możesz wykonać przelew tradycyjny, środki muszą zostać zaksięgowane na naszym koncie w ciągu 48h od momentu złożenia zamówienia.

CZY MOŻNA ODEBRAĆ ZAMÓWIENIE OSOBIŚCIE?

Zamówienia składane w sklepie online wysyłane są tylko i wyłącznie kurierem lub do paczkomatu. Nie ma możliwości odebrania zamówienia osobiście.

CZY KURIER DORĘCZA PRZESYŁKI W SOBOTĘ?

Niestety nie, kurierzy doręczają przesyłki tylko i wyłącznie w dni robocze.


ZWROTY

KIEDY MOGĘ DOKONAĆ ZWROTU?

Prawo do zwrotu obejmuje każdy produkt zakupiony w sklepie JAPFEST.PL , wyjątkami jest bielizna i skarpetki. Pamiętaj, że zwracane produkty nie mogą nosić śladów użytkowania, powinny być w nienaruszonym stanie i posiadać metki.

CO ZROBIĆ BY DOKONAĆ ZWROTU?

Aby skorzystać z prawa do zwrotu, należy odesłać produkt/y w ciągu 14 dni od otrzymania towaru na adres :
JAPFEST
ul. Przyjaźni 101/11
53-030 Wrocław

Do paczki dołącz wypełniony formularz zwrotu wraz z dowodem zakupu.  Środki zostaną zwrócone w ciągu 14 dni od momentu, kiedy otrzymamy Twoją przesyłkę. 

W jaki sposób ODESŁAĆ PACZKĘ ZE ZWRACANYM PRODUKTEM?

Wybór przewoźnika do odesłania zwrotu jest dowolny, może to być poczta polska, firma kurierska. Przy wysyłaniu przesyłki, zalecamy, aby była to przesyłka rejestrowana. Koszt przesyłki zwrotnej ponosi kupujący.

CZY MOJA PACZKA ZE ZWROTEM JUŻ DOTARŁA?

Aby dowiedzieć się czy paczka dotarła, sprawdź numer nadania i skontaktuj się z przewoźnikiem, u którego wysyłałaś/eś przesyłkę. Po odebraniu przez nas paczki otrzymasz wiadomość na swój adres e-mail przypisany do zamówienia z informacją o przyjęciu zwrotu.

KIEDY OTRZYMAM PIENIĄDZE ZA ZWRÓCONE PRODUKTY?

Zwrotu środków dokonujemy w ciągu 14 dni. W przypadku płatności poprzez operatora środki będą zwracane poprzez tą samą platformę na to samo konto z jakiego została dokonana transakcja. W przypadku płatności  przelewem tradycyjnym, kwota zostanie zwrócona na podane w formularzu zwrotu konto bankowe. 

KTO POKRYWA KOSZT ZWROTU?

Koszt zwrotu pokrywa Kupujący.

CZY MOGĘ ZWRÓCIĆ JEDNĄ RZECZ, JEŚLI W ZAMÓWIENIU MIAŁEM ICH KILKA?

Tak, można dokonać zwrotu dowolnej ilości produktów, które nie spełniają Twoich oczekiwań.

CZY PRZESYŁKA ZWROTNA MUSI BYĆ ZAPAKOWANA W ORYGINALNY KARTONIK W KTÓRYM OTRZYMAŁAM/EM ZAMÓWIENIE?

Nie, nie musi być zapakowana w oryginalne opakowanie, pamiętaj jednak aby dobrze zabezpieczyć zwracany towar tak by nie ucierpiał podczas wysyłki, wówczas spowoduje to częściową utratę wartości produktu. 


REKLAMACJE

JAK ZŁOŻYĆ REKLAMACJĘ?

Reklamowany produkt należy odesłać na adres:
JAPFEST
ul. Przyjaźni 101/11
53-030 Wrocław
wraz z wypełnionym formularzem reklamacyjnym w wersji papierowej i dowodem zakupu. Formularz reklamacyjny możesz pobrać również tutaj.

W JAKIM TERMINIE MOGĘ ZŁOŻYĆ REKLAMACJĘ?

Reklamację można złożyć w terminie dwóch lat od daty zakupu.  Zgłoszenia należy dokonać niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 miesięcy od daty wystąpienia wady produktu.

W JAKIM TERMINIE ROZPATRYWANE SĄ REKLAMACJE?

Reklamacja towaru zostaje rozpatrzona w ciągu 14 dni od otrzymania produktu. W wyjątkowych sytuacjach czas reklamacji może się wydłużyć do 21 dni. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji otrzymasz powiadomienie na swój adres e-mail.