Time Attack

Jak co roku, festiwalowi JAPFEST towarzyszy jedna z najbardziej japońskich dyscyplin motorsportowych czyli Time Attack. Wyścigi w tej formule będą odbywały się w Piątek 4 sierpnia na pełnej pętli Toru Poznań. Będzie to wyjątkowa okazja zobaczyć najszybsze japońskie auta w akcji na pełnowymiarowym torze FIA z homologowanym pomiarem czasu okrążenia! Szczegółowy harmonogram dla zawodników opublikujemy na tydzień przed festiwalem, a uczestnicy otrzymają go na maila.

Japfest Time Attack

Przygotowaliśmy dla zawodników rywalizację w kilku klasach, w godzinach 09:00 - 15:00 w 15 minutowych sesjach.

Na zawody Time Attack wolnych jest tylko 80 miejscAby móc wziąć udział w TA, trzeba najpierw zakwalifikować się na JAPFEST (przejść pozytywnie selekcję) następnie decydować będzie kolejność wpłat zgodnie z informacjami które otrzymacie mailowo po akceptacji waszego zgłoszenia.

Przewidujemy kilka klas, w zależności od napędu, ewentualnie pojemności samochodów, natomiast klasy wyłonimy dopiero gdy uzbiera się pełna stawka zawodników - chcemy dopasować je tak aby uzyskać jak najbardziej wyrównaną rywalizację i równe szanse na nagrody dla wielu zawodników.

Na pewno przewidujemy utworzenie klasy PRO gdzie walczyć będą samochody profesjonalnie przygotowane do wyścigów, także te nie dopuszczone do ruchu publicznego, oklatkowane i jeżdżące na pełnym sliku wyścigowym.

Pula nagród dla zwycięzców zawodów JF TIME ATTACK przekroczy w tym roku kilkanaście tysięcy złotych!

Wymagania techniczne dla samochodów oraz kierowców biorących udział w JF TIME ATTACK są bardzo proste:

  • Samochód nie może mieć wycieków, musi być w 1 kawałku i nie stwarzać zagrożenia dla uczestników i widzów.
  • Samochód wyjeżdżający na nitkę Toru Poznań nie może generować hałasu powyżej 96db - stosujemy silencery/dbkillery, dodatkowe tłumiki
  • Kierowca musi posiadać założony i zapięty kask, zapięte pasy bezpieczeństwa oraz zamknięte szyby.
  • Każdy samochód musi posiadać przymocowaną i gotową do użycia gaśnicę.
  • Opony bez homologacji drogowej (sliki wyścigowe) - dozwolone są tylko dla aut z pełną klatką bezpieczeństwa i z automatu przesuwają auto do klasy PRO

 

Japfest Time AttackJapfest Time Attack