JAPFEST TIME ATTACK

Japfest Time Attack - fot. Filip Flisek

 

TIME ATTACK powraca po trzech latach przerwy na piątą edycję JAPFEST!

Zawody JF Time Attack odbędą się 26.07.2019 (w piątek) przy współpracy z TOREM KRZYWA, oddalonym dosłownie 30 minut drogi od miejsca festiwalu JAPFEST - lotniska w Legnicy. Szczegółowy harmonogram opublikujemy na miesiąc przed eventem.

Przygotowaliśmy dla was rywalizację w kilku klasach, cały dzień jazdy w 10-15 minutowych sesjach z pomiarem za pomocą pestek.

Na zawody Time Attack wolnych jest tylko 70 miejsc. Aby móc wziąć udział w TA, trzeba najpierw zakwalifikować się na JAPFEST (przejść pozytywnie selekcję) następnie decydować będzie kolejność wpłat zgodnie z informacjami które otrzymacie mailowo po akceptacji waszego zgłoszenia.

Przewidujemy kilka klas, w zależności od napędu, ewentualnie pojemności samochodów, natomiast klasy wyłonimy dopiero gdy uzbiera się pełna stawka zawodników - chcemy dopasować je tak aby uzyskać jak najbardzej wyrównaną rywalizację i równe szanse na nagrody dla wielu zawodników.

Na pewno przewidujemy utworzenie klasy PRO gdzie walczyć będą samochody profesjonalnie przygotowane do wyścigów na czas, także te nie dopuszczone do ruchu publicznego.

Pula nagród dla zwycięzców zawodów JF TIME ATTACK przekroczy w tym roku 5000PLN!

Na miejscu, na terenie Toru Krzywa uczestnicy będą mogli skorzystać z cateringu, zapoznać się z obiektem, uzyskać informacje oraz świetne oferty na udział w innych imprezach na torze Krzywa.

 

Wymagania techniczne dla samochodów oraz kierowców biorących udział w JF TIME ATTACK są bardzo proste:

  • Samochód nie może mieć wycieków, musi być w 1 kawałku i nie stwarzać zagrożenia dla uczestników i widzów.
  • Kierowca musi posiadać założony i zapięty kask, zapięte pasy bezpieczeństwa oraz zamknięte szyby.
  • Każdy samochód musi posiadać przymocowaną i gotową do użycia gaśnicę.