wyścig ENDURANCE

ENDURANCE RACE NA TORZE POZNAŃ – WYŚCIG JEDNOGODZINNY!

Po raz kolejny jako jedni z bardzo jedyni wśród komercyjnych imprez mamy przyjemność zaprezentować oraz zaprosić uczestników na wyścig wytrzymałościowy! 

Do tej pory prawdziwe wyścigi koło w koło były organizowane tylko przez PZM/FIA dla licencjonowanych zawodników. Dzięki otrzymaniu wizy PZM, co dzieje się przy współpracy z organizatorem Tor Poznań Track Day, festiwal JAPFEST jako jedyna tego rodzaju impreza w Polsce, może przeprowadzić wyścig w tej formule, a udział w nim mogą brać zarówno nie posiadający jak i aktualnie posiadający zawodnicy licencję wyścigową.

Wyścig, który trwa okrągłą godzinę wymaga odpowiedniego przygotowania pojazdu technicznie jak i kierowcy pod względem fizycznym jak i mentalnym. Jest to niesamowite przeżycie, a jednocześnie ogromny sprawdzian dla kierowcy i jego auta. 

Jeżeli uważasz, że w Twoim aucie wytrzymają hamulce, nie zagotujesz silnika, a Ty przez godzinę będziesz w stanie wykonywać powtarzalne okrążenia – ten wyścig jest dla Ciebie pozycją obowiązkową tego sezonu!

Aby zakwalifikować się do wyścigu, należy wziąć udział w zawodach TIME ATTACK – czasy z zawodów są zarazem kwalifikacjami do wyścigu.

COMPACT

Lekkie wolnossące auta z napędem na jedną oś o mocy do 250HP - Honda Civic do 8gen włącznie, Miaty wolnossące, MR2, Celica, Prelude wolnossące, Toyota GT86/BRZ/GR86, RX8 - wolnossące

GT

Wszystkie większe cięższe auta do 400HP - Civic od 9gen w górę, Miata turbo, Supra, Skyline, Yaris GR, Subaru doładowane, Evo, 370Z/350Z, Lexusy, Hondy s2000.

PRO

Samochody przygotowane do Motorsportu (oklatkowane i/lub odelżone), samochody na niehomologowanych oponach, kierowcy o ponadprzeciętnych umiejętnościach znający dobrze tor, oraz samochody o dużym stosunku mocy do masy, Nissany GTR

Wymogi techniczne dla samochodów i kierowców są dość proste:

Samochód nie może mieć wycieków, musi być w 1 kawałku i nie stwarzać zagrożenia dla uczestników i widzów.

Kierowca musi posiadać założony i zapięty kask, zapięte pasy bezpieczeństwa oraz zamknięte szyby.

Każdy samochód musi posiadać przymocowaną i gotową do użycia gaśnicę.

W razie nie posiadania polisy OC (profesjonalne samochody sportowe), zawodnik zobowiązany jest posiadać własną polisę ubezpieczającą go na wypadek szkód wyrządzonych na mieniu osób trzecich.